Turystyka konna

Trasy

Poznawanie wyspy z siodła miejscowych koni to więcej niż turystyka przygodowa. To odkrywanie wyspy w pełnej harmonii z krajobrazem. Zakosztuj jej łagodnej i przyjaznej człowiekowi przyrody przy odgłosach końskich kopyt na skałach. Liczne biura turystyczne i stadniny oferują w tym celu wiele szlaków do pokonania w siodle, czy to jadąc brzegiem morza, czy też w głębi wyspy. Przekonaj się jak z wysokości końskiego grzbietu można spojrzeć ponad kamienne mury ciągnące się wzdłuż dróg, pobiec wzrokiem poprzez pola, aż po horyzont albo spełnij swoje marzenie i galopuj wzdłuż morskiego brzegu. Istnieją wycieczki konne dla każdego poziomu, zarówno grupowe, jak i umawianie indywidualne.

Konie lokalnej rasy

Dla mieszkańców wyspy koń jest czymś więcej niż tylko zwierzęciem. Stanowi nieodrębną część dzisiejszej kultury i tradycji. Jest pasją zakorzenioną tu od wieków. Dzięki temu mieszkańcom Minorki udało się zachować bez zmian lokalną rasę koni. Są one karej maści, smoliście czarne, smukłe, wysokie i mają wyraźnie zarysowany łuk szyi. Konie z Minorki są cenione przez amatorów ujeżdzania z całego świata za ich niezrównane piękno i elegancję. Odważne, szlachetne i gibkie, stają się centrum uwagi w czasie obchodów miejscowych świąt.

Szkoła ujeżdzania na Minorce

Minorka wykształciła odmianę szkoły ujeżdzania, która jest związana z tradycjami obchodzenia świąt i przyciąga coraz więcej adeptów z całego świata dzięki swojej widowiskowiści. Ten rodzaj ujeżdzania, w odróżnieniu od stylu klasycznego czy kowbojskiego, obejmuje całą gamę podskoków podczas których koń staje się dęba, przmieszczając się jedynie na tylnych nogach. Ten przedziwny taniec szlachetnego karego konia to widok niepowtarzalny i naprawdę godny polecenia.

Wyścigi kłusaków

Są one bardzo popularne wśród brytyjskiej populacji wyspy. Odbywają się co weekend, a konie współzawodniczą w pasjonujących wyścigach na hipodromach wyspy, znajdujących się w Ciutadelli i Mahon. Jest to niezwykłe wydarzenie, które zwiedzającym może wydać się wyjątkowo egzotyczne.

menorca.es

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *